پنج نکته مهم در نگه داری شیرآلات بهداشتی و ساختمان

امروزه شیرآلات نقش مهمی در طراحی دکوراسیون خانه و آشپزخانه ایفا می کنند که این نکته اهمیت نگه داری و پاکیزگی آن را دو چندان می کند. به علت اینکه آب لوله کشی شهری سختی بالایی دارد، به مرور زمان سختی آب به صورت رسوب روی تمامی سطوح و شیرآلات اثر می گذارد . با استفاده از روش های مختلف شیرآلات بهداشتی منزل خود را پاکیزه نگه دارید. پنج روش پیشنهادی طاهاشیر عبارتند از :

  1. جلوگیری از رسوب گیری یکی از اصول پاکیزگی و نگه داری شیرآلات است. بدین منظور پیشنهاد می کنیم به صورت روزانه با پارچه ی نرم لکه آب باقی مانده های روی شیرآلات را تمیز کنید. این عمل ساده تاثیر بسازایی در پاکیزگی شیرآلات شما دارد.
  1. نباید برای نظافت شیرآلات از هر ماده شوینده و وسیله ای استفاده کرد ،زیرا ممکن است همان مواد و ابزار آسیب جبران ناپذیری به شیرآلات شما وارد کنند به طور مثال هرگز از سیم ظرفشویی و جرم گیر های اسیدی استفاده نکنید زیرا باعث از بین رفتن آبکاری شیرآلات و ایجاد خط و خش روی شیرآلات می شود که علاوه بر از بین رفتن زیبایی ،عمر مفید شیرآلات را نیز کاهش می دهد.
  1. اگر روی شیرآلات شما رسوب گرفته است محلول سرکه سفید رقیق بهترین و موثر ترین محلول برای رسوب زدایی به حساب می آید. یک پارچه نرم را به سرکه سفید آغشته کنید و برای مدتی روی شیر رسوب گرفته قرار دهید تا سرکه، رسوب را در خودش حل کند . بعد از برداشتن پارچه نرم با پارچه نخی یا اسفنج نرم به آرامی باقی رسوبات را از روی شیرآلات پاک کنید . اگر شیرآلات شما دارای طراحی خاص است که رسوبات به راحتی از روی سطح آن پاک نمی شود بهتر است با مسواک نرم آغشته به سرکه ، باقی مانده رسوبات را از پاک کنید.
  2. شیرآلات طلایی و طلایی مات در صورت عدم رسیدگی نمای زیبای خود را از دست می دهند بدین منظور برای برق انداختن شیرآلات می توانید از پارچه نرم را با محلول آب و صابون آغشته استفاده کنید و زیبایی را به شیرآلات خود برگردانید.
  1. اگر در آشپزخانه شیر ظرفشویی شما به علت پخت و پز یا سرخ کردن مواد غذایی چرب شده است برای از بین بردن لکه چربی شیر مخلوط ظرفشویی بهترین کار استفاده از اسفنج نرم و مایع ظرفشویی است. محل لکه را با اسفنج به آرامی پاک کنید تا باعث ایجاد خط و خش روی شیر شما نشود.

بطور کلی تمیزی و پاکیزگی شیرآلات حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه از عواملی است که زیبایی این مکان ها بیشتر می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.